2013

Red Bull Soundclash Mısır 2013

Mısırdaki büyük sosyo-politik değişimin ardından, müzik Kahirede düzenlenen ilk Red Bull SoundClash ile kitleleri birleştirdi.

Red Bull SoundClash Cairo

RED BULL MUSIC ACADEMY NEW YORK

Red Bull Music Academy 230 sanatçı 35 kulüp ve toplamda 34 geceyle, New York şehrini, bir ay süren bir müzik festivaline çevirdi

Red Bull Music Academy

RED BULL REVOLUTIONS IN SOUND

Londradaki Millenium Wheel'in 32.katı, geçtiğimiz 10 yıl içinde İngiltere'nin Kulüp kültürünü etkileyen en ikonik ve devrimci sanatçıları ağırladı. 31 simultane canlı yayın ve 1 milyondan fazla izleyicisiyle İngilterede ilk defa ard arda event serisini gerçekleştirdi.

Revolutions in Sound

AWOLNATION

Red Bull Records sanatçısı AWOLNATION, Sail parçasıyla Amerikada dördüncü kez PLATINIUM ödülü aldı ve 3 yıl içinde üçüncü kez Billboard Top 100 zirve rekorunu kırdı.

RED BULL MUSIC ACADEMY KITABI - KAYIT ICIN

Red Bull Music Academy'nin 15 yıllık tecrübesi, bugünün müzik kültürünü şekillendirmiş en ikonik sanatçılar arasındaki iletişimi içeren bir kitap haline dönüştürüldü.

Red Bull Music Academy Book

Red Bull Tre3style Dünya DJ Şampiyonası

Toronto şehri 2013 yılında Red Bull Tre3style Dj Şampiyonasında isim yapmak isteyen dünyanın en iyi 21 DJ'ini ağırladı. Bir hafta boyunca gerçekleşen yoğun ve sıcak karşılaşmaların ardından Japonyadan gelen DJ Shintaro zafer sahibi oldu ve Red Bull Tre3style dünya şampiyonu olmaya hak kazandı.

Red Bull Thre3style

Red Bull BC One Dünya Finali

10.yılında 2000'den fazla bboy 6 kıtada 53 ülkede yarıştı. Finalde ise tarihin en çok istenilen kemerini kimin alacağını görmek için geçmiş 8 yılın şampiyonu birbirlerine karşı yarışıyordu. Çifte şampiyonlarımız ise Hong 10, '06 champ ve lokal koreli kahramanımız oldu.

BC ONE

Red Bull Guesthouse Miami – Amerika

Miami Music Haftası ve Ultra Festival döneminde Red Bull Guest House adında yepyeni bir konsept tanıtıldı: 4 gün&gece otel şehrin en gözde mekanı oldu. İkonik DJ'ler A-Trak,Skrillex ve Baauerden canlı performans gerçekleştiredn isimlerden yalnızca birkaçı.

RED BULL TOUR BUS HİNDİSTAN

Red Bull Hindistan, Red Bull Tourbus'ın bir versiyonunu tanıttı. Ülkenin dört bir yanından seçilmiş artistler, çapraz turlar atarak bir diğer alt kıtaya giderek, batı ve geleneksel müziklerini kendi benzersiz karışımları şeklinde 40.000 hayranıyla NH7 Music Festival Weekenders'da buluşturdu.

RED BULL STATION - BREZILYA

Sao Paulo'da adı Red Bull Station olan yeni ve önemli kültürel bir mekan açıldı. 1926 yılında Eski bir enerji istasyonu olan bu yer müzik ve sanatın geliştireleceği yepyeni bir uzay haline getirildi.

Red Bull Station

The Wanton Bishops

Fransız  Cyril Despres, yaklaşık 8000 km'den sonra, dünyanın en meşhur rallisinin 2013 ayağını bitirdiğinde 5. Dakar zaferini de kazanmış oldu.

Wanton Bishops

Skrillex

Birçok Grammy ödülü almış sanatçı Skrillex ve yapımcısı Boys Noize New York'daki Red Bull Studyosunda yeni EP'leri için biraraya geldiler. Sonuçları siz görün, videoyu izleyin.

Skrillex

Richie Hawtin

Red Bull Music Academy dans müziği ikonlarından olan Richie Hawtin ile global Pop Up serisi için Londra, Barselona, Amsterdam ve Miami'de şovlar gerçekleştirdi. Şovun gizli lokasyonları hawtin'in Facebook hayranlarına şovdan 2 saat önce bildirildi.

Richie Hawtin

Fabri Fibra Culture Can

Red Bull ile rapçi, çok satan sanatçılardan italyan rapçi Fabri Fibra, hayranlarını yeni müzik videonun konseptini bulmaya davet etti. Fibra kazananı kendisi seçerek, hayranını müzik videosunda oynamaya davet etti.

Fabri Fibra-utfordringen

Red Bull King of the Peak

Sebastian Loeb, Pikes Peak Uluslararası Yamaş tırmanışı rekorunu 8m13.878s ile 208 T16 Pikes Peak ile paramparça etti. Fransız adam 20km ve 156 dağ köşesiyle 145kmh ortalama hızla mücadele etti.

View Sébastien Loeb's Profile

Marx Marquez dünyanın en genç MotoGP şampiyonu oldu

20 yıl 266 gün ve olağanüstü ilk sezon Valenciadaki gergin finalle sona ererken, Marquez en genç MotoGp Dünya şampiyonu olmaya hak kazandı.

View Marc Marquez' Profile

Sebastian vettel ve infiniti Red Bull Racing 4.kez Formula 1 Şampiyonu oldu

Sebastian Vettel Hindistan Grand Prix'inde, kapsamlı bir zaferle peşpeşe 4.kez dünya şampiyonu ünvanını kazandı. Vettelin zaferi aynı zamanda Red Bull Racing'in de üç yarış ile art arda dördüncü Formula Markalar Şampiyonluğunu kazanması demek oluyordu.

View Sebastian Vettel's and Infiniti Red Bull Racings Profile

Cyril Despres 5.kez Dakar Şampiyonu oldu

Lübnan’dan dalga dalga yaydıkları Amerikan blues-rock müziği ile dikkatleri çeken The Wanton Bishops, global müzik basını tarafından “2014’ün kaçırılmaması gereken” grupları arasında gösterilirken Red Bull Music Publishing’in temsil ettiği gruplar arasında da yerini aldı. Grubun Danimarka Red Bull Stüdyoları’nda gerçekleşen özel performansları izlemeye değer..

View Cyril Despres Profile

RED BULL SOUND SELECT

Red Bull Sound Select Amerikada lanse edildi- dijital'in öncüleri heyecanlı müzik tutkunlarını bu canlı platformda Brak Musiz ile buluşturdu.

Red Bull Sound Select

Bütün yıllara bak