Red Bull Kutuları

hafiftir ve %100 geri dönüştürülebilirdir

Red Bull bilinçli olarak alüminyum kutular kullanmaya karar vermiştir. Bugün Red Bull kutuları birkaç yıl öncekine göre belirgin bir şekilde daha az ağırlığa sahiptir, bu da çok değerli olan hammaddeyi korur. Bunlar toplandıktan sonra hiçbir kalite kaybı olmadan tekrar tekrar ve tamamen geri dönüştürülebilir.

  • %100 geri dönüştürülebilir

Kutu - bir "enerji deposu"

Bütün kutular %100 geri dönüştürülebilirdir: toplandıktan ve geri dönüştürme tesislerine ulaştıktan sonra, alüminyumun en ufak bir zerresi bile boşa gitmez. Kesinlikle hiçbir kalite kaybı olmadan sınırsız kere eritilebilir ve yeniden kullanılabilirler. Dönüştürülmüş alüminyum kullanmak yeni alüminyum kullanmakla karşılaştırıldığında %95 enerji tasarrufu sağlar. 

Bugün Red Bull kutuları önceki yıllara göre daha az ağırlığa sahip.

Kutunun ağırlığının sürekli azalmasının ortaya çıkardığı fark ise; en başta kutular için ne kadar az alüminyum kullanılırsa, karbon ayak izi de o kadar küçülüyor.

Her kutu önemlidir

Kutu dünyanın en fazla geri dönüştürülen içecek ambalajıdır. Tabii ki bu ancak kutular toplanır ve geri dönüşüm döngüsüne (yeniden) sokulursa mümkündür. Bir kutu dikkatsizce yerde çöp olarak bırakılırsa doğal olarak geri dönüşüm potansiyelini gerçekleştiremez. Ne yazık ki çöplerin yere atılması bazı bölgelerde hâlâ bir sorundur. Kutunuzu bir çöp ya da geri dönüşüm kutusuna attığınızda hem etrafınız temiz kalır, hem geri dönüşüm oranları artar, hem de enerji tüketimi ve doğal kaynak kullanımı azalır. Ülkenizin özel bir alüminyum geri dönüştürme sistemi varsa, lütfen kutunuzu doğru biçimde atın. 

Örneğin, Red Bull İngiltere daha fazla insanın kutularını geri dönüştürmesine imkan tanımayı ve teşvik etmeyi amaçlayan 'Every Can Counts'u desteklemektedir. 'Every Can Counts'a katılmak Red Bull tüketicileri ve daha geniş bir toplulukta kutu geri dönüştürmeyi doğrudan destekleme ve teşvik etme fırsatı verir .

Yaşam döngüsüne dön

Red Bull kutusunun ardındaki dünyayı keşfedin